Jak-na-zive-vysilani-na-Instagramu-blogovy-clanek-Kristyna-Vosykova

Jak na živé vysílání na Instagramu

Živé vysílání je skvělým způsobem, jak můžeš navázat bližší vztahy se svou komunitou. Pro rok 2023 budou jedním z nejpoužívanějších prodejních kanálů.

Jak spustit živé vysílání

Živé vysílání spustíš tak, že klikneš na svém profilu na tlačítko + a zvolíš možnost Živě.

Jak spustit živé vysílání? Kliknout na + a následně na tlačítko Živě.

Možnosti před spuštěním živého vysílání

Na pravé straně jsou ještě celkem 4 volby:

1) Název vysílání: Než spustíš živé vysílání, můžeš nastavit jeho název. Ten se zobrazí všem uživatelům, kteří se živě budou dívat.

2) Dobročinná sbírka: Tato možnost se volí v případě, kdy je vysíláno za účelem výběru peněz pro konkrétní organizaci. Nadace se navolí po kliknutí na tlačítko Dobročinná sbírka.

3) Okruh uživatelů: V tomto případě vybíráš, jestli jde o veřejně vysílání, nebo zkušební. Zkušební vysílání není viditelné nikomu jinému, nikdo další do něj nemůže vstoupit, ani na něj nechodí upozornění. U veřejného vysílání je situace jiná, je určené pro všechny a po jeho začátku vyskakuje upozornění.

4) Naplánování vysílání: Kromě okamžitého spuštění se živé vysílání i plánuje, a to až 90 dní dopředu. Naplánované vysílání je pak viditelné i na profilu, lze na něj nastavit upomínku v Příbězích a také na něj odkazovat. Zároveň si sledující mohou upozornění sami nastavit a přijde jim 1 den a následně 15 minut před začátkem vysílání.

Možnosti před spuštěním živého vysílání na Instagramu

Pokud se rozhodneš živé vysílání spustit hned, máš 2-3 vteřiny ještě před samotným spuštěním, kdy proběhne kontrola spojení. Jestli se video pustilo omylem, stačí ho v této době ukončit a nikomu se upozornění nezobrazí.

Kontrola připojení živého vysílání na Instagramu

Průběh vysílání

Ve spodní části obrazovky jsou základní ovládací prvky.

Po kliknutí na 3 tečky (…) vybíráš moderátora, který usměrňuje diskuzi, vypínáš komentáře, otázky, kopíruješ odkaz na živé vysílání, sdílíš a vypínáš žádosti o účast v živém vysílání.

Pod ikonou kamery je možnost připojit dalšího účastníka vysílání, a to buď že žádost odešleme sami, nebo ji odešle sledující nám.

Funkce při živém vysílání - nabídka dole

Na pravé straně je ještě několik možností, např. vypnout mikrofon a kameru, sdílení fotografií a videí nebo použití filtrů.

Funkce při živém vysílání - nabídka vpravo nahoře

Účast v živém vysílání

K živému vysílání se mohou připojit i další osoby do celkového počtu 4 účastníků. Žádost o účast mohou sledující zaslat přímo nebo jim lze poslat pozvánku pomocí ikonky panáčka a tlačítka Poslat žádost. Pokud osoba žádost přijme, připojí se k živému vysílání. Pro odebrání stačí kliknout na křížek v pravém horním rohu jeho videorámečku.

Kde najdu živé vysílání

Po skončení vysílání vyskočí nabídka s možností zobrazit přehledy, sdílet video na profilu nebo zahodit video.

Když se rozhodneš sdílet živé vysílání na profilu, můžeš si ho uložit do série videí. Sérii si můžeš nově vytvořit nebo použít už stávající. Účel této funkce je řazení, kdy si může sledující vyfiltrovat sérii videí přímo na profilu.

Pokud vysílání na svém profilu ponechávat nechceš, klikni na možnost Zahodit video. Video se na profil nevloží, ale bude uložené v archivu po dobu 30 dní. Do té doby se k němu ještě můžeš vrátit, stáhnout si ho k sobě do telefonu, sdílet ho na profil nebo trvale odstranit.

Jak ukončit živé vysílání

Chceš zařadit živá vysílání do své strategie, ale nevíš, o čem mluvit?

Ve Studnici nápadů ti s tím poradím a dodám ti inspiraci na témata.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *