Dovolená a sociální sítě: Jak minimalizovat negativní vliv na podnikání

V tomto článku vám představím způsoby, jak efektivně připravit své sociální sítě na léto, vychutnat si dovolenou a nezačínat na sítích znovu od nuly. Na konci článku na vás čeká 30 tipů na příspěvky pro vaše sociální sítě zdarma.

Jak správně naplánovat volno na sociálních sítích během léta?

Naplánování dovolené dopředu a minimalizace aktivity na sociálních sítích jsou základní prvky, které nemají negativní vliv na vaše podnikání. Příspěvky můžete vytvořit předem, a to po textové i grafické stránce.

Pokud víte, že budete měsíc mimo dosah, můžete si vše naplánovat v některé z externích aplikací (já nedám dopustit na Plannthat) a v klidu odjet. Pak vám stačí jednou za čas otevřít danou síť, odpovědět na komentáře a zprávy a máte hotovo. Nebo si můžete najmout někoho, kdo se o to postará za vás a nemusíte se starat vůbec o nic.

Pokud máte svou vlastní Facebookovou skupinu s dostatečně velkou komunitou, jednoduše skupinu pozastavíte a po vašem návratu ji obnovíte.

Blogový článek: Dovolená a sociální sítě: Jak minimalizovat negativní vliv na podnikání na www.vosykova.cz

Proč je důležité být konzistentní na sociálních sítích?

Konzistence na sociálních sítích znamená pravidelnou aktivitu a pravidelné publikování příspěvků. Když se dobře staráte o svojí komunitu a pravidelně jí poskytujete hodnotný obsah, algoritmus vás má rád. Udržujete lidi na dané síti déle, a to ocení.

Když si ale dáte volno a přestanete být pravidelní, může se to projevit na dosazích. Přitom se tomu dá jednoduše vyhnout.

Stačí snížit aktivitu, protože i menší aktivita udržuje zájem vaší cílové skupiny a posiluje důvěru ve vás a vaši značku. I když na Instagramu můžete publikovat klidně 7x týdně, přes léto můžete snížit frekvenci na 3 příspěvky za týden. Stále budete konzistentní a dopad by neměl být nijak výrazný.

Blogový článek: Dovolená a sociální sítě podnikatelů na www.vosykova.cz

Co vše si promyslet před odjezdem na dovolenou a jak nechat sociální sítě běžet samotné?

Každý podnikatel by měl svou dovolenou a omezení aktivity plánovat dopředu. Je důležité vědět, jak dlouhá a kdy dovolená bude. Doporučuji si promyslet, jestli někomu svěříte správu sociálních sítí nebo budete občas aktivní i na dovolené.

V každém případě si promyslete, kolik příspěvků na dané období budete potřebovat a připravte si je dopředu. Pokud vás zrovna nenapadá, o čem psát, můžete využít mých 30 tipů na příspěvky zdarma. Ty můžete nechat publikovat automaticky pomocí některé z plánovacích aplikací (já používám Plannthat, ale jsou tady i Planoly, Buffer, Later a další).

Nezapomínejte, že vám mohou lidé na příspěvky reagovat. Jak dlouho je necháte čekat na odpověď? Můžete si najmout virtuální asistentku nebo správce sítí, kteří se o komentáře a zprávy postarají. Nebo se můžete jednou za pár dní připojit a sami je odbavit.

Jak můžu využít 30 tipů na příspěvky přes léto?

Mých 30 tipů vám ušetří čas při vymýšlení příspěvků. Jsou to univerzální témata, která mohou využít téměř všichni podnikatelé. Můžete je přizpůsobit jakékoli sociální síti a použít je ve formě textu, grafiky nebo videa.

Věřím, že většinu těchto tipů využíváte při odpovídání na nejčastější otázky klientů nebo na svých webových stránkách. Tato témata se hodí do různých fází nákupního procesu zákazníků a pomáhají je přiblížit k nákupu.

Připravte své sociální sítě na léto, buďte konzistentní a plánujte dopředu. Využijte 30 tipů na příspěvky pro vaše sítě zdarma a udržujte zájem a důvěru vaší cílové skupiny.

Zdarma: 30 tipů na příspěvky pro sociální sítě