Jak změnit úvodní fotografii reels na Instagramu

V srpnu 2020 spustil Instagram nástroj Reels. Reels, v češtině Sekvence, jsou krátká videa v řádu několika vteřin, která můžete doplnit o různé zvuky a jiné kreativní efekty. Reels je možné umístit do profilu, do výběru z příběhů nebo nechat po 24 hodinách zmizet. Proč byste je ale umisťovali do profilu, když kazí celkový vzhled? Pojďte se mnou zatočit s tímto častým mýtem a nenechte si kazit vzhled profilu.

Proč nechat reels na profilu

Jednou z častých otázek, se kterou se setkávám, je, jestli nechat reels na profilu nebo nikoli. Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď, ale vysvětlím vám, proč o tom alespoň uvažovat.

Reels jsou aktuálně formátem, který Instagram preferuje a jejich dosah může být obrovský. Největší dosah má v prvních 24 hodinách po zveřejnění. To ale neznamená, že nikoho nezaujme i měsíc po tom, co jste ho zveřejnili na profilu. Když tedy reels ponecháte na profilu, můžete získat sledující a potencionální zákazníky i po měsících od zveřejnění.

Jak změnit úvodní fotku reels na Instagramu

Proč změnit úvodní fotku u Reels

Se svými klienty velmi často narážím na mýtus, že by chtěli ponechat reels na profilu, ale video jim kazí celkový vzhled profilu.

Toto je jeden z častých omylů, protože Instagram má funkci, která umožňuje změnit úvodní fotografii. Při správném nastavení úvodní fotky je celkový vzhled profilu zachován a profil stále vypadá jednotně, a to i v případě puzzle šablon.

Pro příklad uvádím ukázku, jak vypadá zveřejněné reels na mém profilu, kdy používám šablony ve stylu puzzle. Pokud máte zájem o šablony ve stylu puzzle, nakoukněte do e-shopu.

Reels na profilu

Jak vybrat vhodnou velikosti úvodní fotografie

Hlavním problémem, který způsobuje rozhození hlavního feedu, je velikost obrázků. Zatímco na profilu je nejideálnější velikostí čtverec o rozměrech 1080 px x 1080 px, pro reels je nejlepší rozměr 1920 px x 1080 px.

Na první pohled se to může zdát jako velká překážka, která vždy ublíží vizuální stránce profilu, ale na straně druhé to lze jednoduše vyřešit. Nejjednodušším řešením, které svým klientům vždy radím, je, ať si vytvoří čtvercovou úvodní fotografii o rozměrech 1080 px x 1080 px, a tu vloží přesně doprostřed rozměru pro reels (1920 px x 1080 px).

Takto vypadá mnou vytvořená úvodní fotografie ze šablony puzzle ve čtvercovém formátu.

Čtvercová fotografie, která bude viditelná na hlavním feedu.

Na tomto obrázku vidíte, jak vypadá šablona, kterou jsem si vytvořila v Canvě. Do této šablony jsem vložila čtvercový rozměr příspěvku, který chci mít jako úvodní fotografii.

Šablona pro úvodní fotografii pro reels

A tady už je výsledná úvodní fotografie, kterou jsem nahrála do reels. Čtvercovou fotografii jsem vložila doprostřed. Tím jsem zajistila, že se mi šablona puzzle nenaruší.

Výsledná úvodní fotografie

Jak nastavit úvodní fotku u Reels

Výše jste se dozvěděli, jak si úvodní fotku vytvořit. Teď se společně podíváme na to, jak si ji nastavit.

Jako první krok klikněte na svém profilu na znak +. Na mobilním telefonu vám vyjede nabídka. Pro reels vyberte možnost Sekvence.

Vytvoření Sekvence (Reels)

Následně máte možnost nahrát reels. Jakmile ho nahrajete a připravíte, klikněte na tlačítko Další v pravém dolním rohu.

Nahrané reels

Nyní máte možnost zvolit úvodní fotografii. Nahoře v levém rohu máte náhled z videa. Když na tento obrázek kliknete, otevře se vám nabídka pro změnu úvodní fotografie.

Výběr úvodní fotky

Nyní máte možnost vybrat jako hlavní možnost jinou část videa. Abyste mohli vložit vlastní obrázek, zvolte úplně dole tlačítko + a možnost „Přidat z galerie fotoaparátu“.

Přidat úvodní fotografii z galerie fotoaparátu

Vyberte ve svém telefonu úvodní fotku. Já vložila úvodní fotku, kterou jsem si vytvořila v šabloně výše.

Náhled úvodní fotografie

Nyní stačí doplnit text a hashtagy a můžete reels publikovat. Pokud chcete nechat reels na profilu, nezapomeňte zaškrtnout tlačítko „Sdílet taky v kanálu„.

Výsledek

Vytvořené reels s úvodní fotkou jsem následně publikovala na profil. Používám šablony ve stylu puzzle a tady vidíte, že se mi vzhled nijak nerozhodil.

Zobrazení reels na profilu

To, že reels kazí vizuální fotku profilu, není pravda a teď už víte, jak tomu předejít. Nebojte se používat zajímavé vizuální prvky jen kvůli mylným obavám.

Nechcete riskovat, že se vám pokazí vzhled profilu? Použijte mou šablonu, o které píši v tomto článku, a už se nemusíte o vzhled svého profilu bát.