V tomto videu se dozvíte, jak efektivně recyklovat obsah na různých platformách a vyvarovat se častých chyb, které vás mohou stát čas a energii. Ukážeme vám, jak správně vyhodnotit úspěšnost vašich příspěvků a jak přizpůsobit obsah pro maximální efektivitu.

Podívejte se na celé video:

Přepis videa:

Šetřit čas recyklací obsahu je krásná představa. Jenže nic není tak jednoduché, jak se může zdát. A často děláme úplně zbytečné chyby a samy se o čas připravujeme, místo abychom ho šetřili.

Moje jméno je Kristýna Vosyková a jsem mentorka obsahového marketingu pro podnikatele, které učím, jak prodávat na sociálních sítích a nezbláznit se z toho.

Recyklace obsahu, v angličtině repurposing, je přizpůsobení obsahu podle zamýšleného účelu.

Hodně zjednodušeně můžete vzít jedno téma a předělat ho na mnoho jiných způsobů. Např. já když natočím tohle video, mohu z něj udělat několik krátkých videí na sítě, příspěvky na Instagram, rozešlu informaci o novém videu e-mailem.

Nikdy to ale není vzít a vypustit beze změny a už vůbec ne bez rozmýšlení.

Pokud chcete výsledky, musíte vybírat takový obsah, který vám výsledky přinese. A nejde jen o formu. Mým základem je vycházet z analytik.

Pokud si vybírám příspěvek na Instagram, který chci zopakovat, hledám ho podle toho, co chci, aby mi přinesl.

Když chci sledující, vybírám podle toho, co mi sledující přineslo.

Když chci prodeje, hledám podle objednávek.

Vždycky ale prvně kouknu na analytiky a až pak si řeknu, že to zopakuji. Dokud neznám minulé výsledky, je to pokus-omyl, nikoli smysluplná recyklace obsahu.

Dost specialistů na obsah radí natočit jedno Reels a plácnout ho na všechny sítě, kde je formát krátkých videí. Někdy to fungovat může, ale většinou ne.

Pokud chcete sledující na Instagram, vytvoříte senzační meme formou remixu z populárního videa, na Instagramu vám to může pomoci. Jenže tohle video pak nemůžete vzít a dát na YouTube kvůli autorským právům. Takže možností je to nedělat, nebo celé přetvořit na YouTube jinak.

Ve chvíli, kdy budete něco přetvářet, i kdyby mělo jít jen o závěrečnou výzvu k akci, můžete tím strávit dost času. A když výsledky nebudou žádné? Strávili jste několik hodin zbytečnou činností.

Určitě ani neplatí kopie videí mezi Instagramem a TikTokem. Každá platforma funguje jiným způsobem, je zaměřená na jinou část nákupního procesu, komunikace funguje jiným způsobem.

Než video kopírovat, to si jedno přepište do formy carouselu a na IG máte větší šanci uspět než se snažit sestříhat 10 minutové video z TikToku do 90 vteřin na Instagramu.

A ne, nejsem ani zastáncem snažit se všechno nacpat na všechny platformy. Vy znáte svoje preference. Podle svojí obsahové strategie víte, co vám má přinést jaké výsledky.

A pokud se nutně cpete na TikTok, i když víte, že vás to tam nebaví a klienty vám nepřináší, ale radši byste denně interagovali na LinkedIn, tak jen trávíte čas přípravou videa bez výsledků.

Přitom jste mohli napsat dva příspěvky na LinkedIn a získat několik nových klientů.

Tohle všechno jsou jen úplné základní chyby, které vás připravují o čas. Pojďte zjistit, jak se jim vyhnout a jak recyklovat obsah správně, abyste čas opravdu šetřili. Už na konci srpna vás to naučím na tréninku Dej obsahu druhý život.

Těším se na vás na tréninku!